resultatlister til Stafet for livet i Nykøbing Falster

Kl 16.

5 km.

Amalie Jepsen Kl. 19

Betina Vilhelmsen 55.00

Evy Andreasen 31.04

Freya Christensen 41.11

Jannie Christiansen 01.35.00

Jauqline Ørskov 35.16

Jonas Thesbjerg 41.11

Julie Jepsen kl. 19

Kim Johansen 31.10

Lauge Johansen 31.08

Lene Rasmussen 54.01

Mads Christiansen

Miriam Christensen 41.11

Nadine Vollmer 01.35.00

Noah Kvistgaard Nordstrøm DNS

Philip Holmbeck Kl. 19 33.15

Palle Christensen  41.11

Micklas Christensen 41.11

Tine Johansen 35.31

Thomas ( Nena )

Thomas Bonne Nielsen

Thomas Jepsen kl. 19 33.15

Toke Johansen 31.10

10 Km

Aia Lundh 01.16.00

Anja 02.10.30

Annette Jepsen 01.00.46

Lonnie 02.10.30

Natasja Lundh 01.16.00

Nena, thomas og marie 01.35.00

Halvmaraton

Kl 16.

Allan Hallin 02.29.27

Anna Louise Sofie Larsen 2.49.09

Heykie Ørskou 02.12.00

Jes Strate 02.47.16

Jesper Klinge 02.26.19

Laila Rasmussen 02.26.19

Martin Nordstrøm 02.58.53

Mike Skov Jensen

Tina Kvistgård 02.30.00

Kl 19.

Anna Louise Sofie Larsen 03.02.47

Jesper Thuge 02.54.16

Martin Johan Wendler 02.13.41

Martin Nordstrøm DNF

Tina Kvistgård DNF

 

Resultatliste Summer Run

5 km Gåtur

Ann Kathrine Rasmussen

Benny Svensson

Charlotte B hansen

Gitte Larsen

Jenny Nielsen

Jørgen Eriksen

Karin Høj-Jørgensen

Kathrine pedersen

Lejla

Lene Fornitz

Lisette Frahm

Marlene Valentin

Per Høj-Jørgensen

Per Pedersen

5 Km.

Anders Mortensen

Anders Søgren Jensen 38.27

Anja Tordrup Liljedahl 39.38

Anthon Slettemose

Bo Rasmussen 47.53

Camilla Sandberg 34.41

Christina Holse Pedersen

Dennis slettemose

Eik Højland Ahlstrøm

Emil Bodeholt-Jørgensen 38.27

Emil Rasmussen

Emma Julie Bruun Rasmussen

Gitte Bruun Rasmussen

Gitte Søgren Jensen 46.39

Henning Wagner DNS

Jan Czuba

Jannie Bodeholt 44.42

Julie philipsen

Karla Slettemose

Kecia larsen

Kim Johansen 41.44

Kim Jørgensen plus 2 børn i vogn og på cykel.

Kim Slettemose

Lauge Johansen 41.44

Lea Laksafoss 38.48

Lone Gade 31.20

Louise Berntsen

Maj-Britt Malec

Mathilde pedersen

Mette Bille

Mette Jørgensen

Mikkel Gohlke-Klinge DNS

Nadja Hansen

Nanna Andersen 47.53

Natasha Rasmussen

Nikoline Søgren Jensen 01.15.00

Oliver Bodeholt-Jørgensen 44.42

Pernille Kruse Pedersen

Ricky Bodeholt-Jørgensen 38.27

Signe Vestergaard

Stine Tach

Susanne Rasmussen

Tine Johansen 40.29

Tonny Rasmussen

William Lucas Lund Larsen

10 Km

Annette jepsen

Anton Billeskov Bjørk

Belinda Eriksen

Benno Hansen 1.00.52

Evy Andreasen

Heidi Ahmt Hüttmann 01.22.04

Henrik Frandsen

Imran Saqib

Isabella Larsen

Jens Chr. Been 59.39

Jesper Møller

Julie Salewski

Kasper Davidsen

Kathrine Holse

Kaya stabel

Louise Møller

Marlene Clausen

Mette warner

Michael Søgren Jensen 01.04.00

Tanja Due 01.11.00

Trina Hansen

Vibeke Jensen

15 Km

Henning Malec

Halvmaraton

Anders Pedersen DNF

Anne Louise Sofie Emma Larsen 2.50.38

Arne Oliver Hansen 2.37.14

Beinta Laksafoss 2.50.38

Bo Villumsen 2.50.05

Brian Schwartz 2.36.55

Christian Stabel 3.12.51

Dan Phillipsen DNF

Flemming Johansen 2.50.17

Helle Juel Jørgensen DNF

 

Henrik Kristensen 2.38.18

 

Ida Laksafoss 2.50.05

 

Jesper Klinge 2.50.05

 

Karina Rasmussen DNF

 

Kenneth Jes Lysgaard Andersen 1.49.00

 

Kennet Svensson 2.57.02

 

Laila Rasmussen 2.36.55

 

Liselotte Thorsen 2.51.00

 

Marianne Dalgaard andersen 2.50.17

 

Martin Kvistgaard 2.38.18

 

Mette Hilda Johansen

 

Michael Graabech Hansen 2.25.02

 

Michelle Kyhn 2.50.17

 

Nadja Kyhn DNS

 

Natasja Lundh DNF

 

Nickie Schwartz 2.39.23

 

Nicolai søgaard 2.22.30

 

Ole Steen Pedersen 2.11.43

 

Rikke Sigrid

 

Stine Kruse 2.50.38

 

Susanne Bonde 2.36.55

 

Susanne Jensen DNS

 

Tina Kvistgård 2.39.23

 

Tina skydstrup Forsman DNF

 

Tobias Herløv Hansen

Torunn Laksafoss 2.50.38

 

Marathon

Lone Friis 4.46.20

Ricky Batman Andersen 4.46.20

Søren Friis Hansen 4.25.34

 

Startliste til Summer Run

5 km gå rute

Ann Katrine Rasmussen

Benny Svensson

Charlotte b Hansen

Gitte Larsen

Jannie Bodeholt

Jenny Nielsen

Jørgen Eriksen

Karin Høj-jørgensen

Kathrine Pedersen

Laija

Lene Fornitz

Lisette Frahm

Marlene Valentin

Per Høj-Jørgensen

Per Pedersen

5 Km.

Anders mortensen

Anders Søgren Jensen

Anthon Slettemose

Anja Tordrup Liljedahl

Belinda Eriksen

Bo Rasmussen

Camilla Sandberg

Christina Holse Pedersen

Dennis Slettemose

Eik Højland Ahlstrøm

Emil Bodeholt-Jørgensen

Emil Rasmussen

Emma Julie Bruun Rasmussen

Gitte Bruun Rasmussen

Gitte Søgren Jensen

Henning Wagner

Jan Czuba

Jannie Bodeholt

Julie philipsen

Karla Slettemose

Kathrine Holse

Kecia larsen

Kim johansen

Kim Jørgensen, plus 2 børn i vogn og på cykel

Kim Slettemose

Lauge Johansen

Louise Berntsen

Maj-Britt Malec

Mathilde Pedersen

Mette Bille

Mette Jørgensen

Mette Warner

Mikkel Gohlke-Klinge

Nadja Larsen

Nanna Andersen

Natasha Rasmussen

Nikoline Søgren Jensen

Oliver Bodeholt-Jørgensen

Pernille Kruse Pedersen

Ricky Bodeholt-Jørgensen

Signe Vestergaard

Stine Tach

Tine johansen

Tonny Rasmussen

William Lucas Lund Larsen

 10 Km

Annette jepsen

Anton Billeskov Bjørk

Benno Hansen

Evy Andreasen

Henrik Frandsen

Heidi Ahmt Hüttmann

Isabella Larsen

Jens Chr. Been

Jesper Møller

Julie Salewski

Kaya Stabel

Kasper Davidsen

Kathrine Holse

Lone Gade

Louise Møller

Marlene Clausen

Michael Søgren Jensen

Tanja Due

Trina Hansen

Vibeke Jensen

15 Km

Henning Malec

Halvmaraton

Anders pedersen

Anne Louise Sofie Emma Larsen

Arne Oliver Hansen

Beinta Laksafoss

Bo Villumsen

Brian Schwartz

Christian Stabel

Dan Phillipsen

Flemming Johansen

Helle Juel Jørgensen

Henrik Kristensen

Ida Laksafoss

Jesper Klinge

Karina Rasmussen

Kenneth Jes Lysgaard Andersen

Laila Rasmussen

Liselotte Thorsen

Marianne Dalgaard andersen

Martin Kvistgaard

Mette Hilda Johansen

Michael Graabech Hansen

Michelle Kyhn

Nadja Kyhn

Natasja Lundh

Nickie Schwartz

Rikke Sigrid

Nicolai søgaard

Ole Steen Pedersen

Stine Kruse

Susanne Bonde

Susanne Jensen

Tina Kvistgård

Tina skydstrup Forsman

Tobias Herløv Hansen

Torunn Laksafoss

 Marathon

Lone Friis

Ricky Batman Andersen

Søren Friis Hansen

 

 

 

 

 

 


Resultatliste Madens folkemøde Engestofte gods 11 maj 2019

5 Km

Anja Kobbernagel 44.00

Carsten Jensen 27.20

Christopher Olesen 31.25

Emil Rasmussen 44.00

Fraja Jensen 47.00

Frida Nielsen 44.12

Hanne Kobbernagel 44.20

Jane Olsen 35.48

Jeanette Refdahl-Larsen 35.31

Jessie Ørvald 51.20

Huxi Refdahl-Larsen 35.31

Kathrine Holse 31.25

Lars Bredtved 47.40

Lauge Johansen 39.12

Linda Hedengran 29.27

Malthe Kragh-Kobbernagel 47.00

Mikkel Gohlke-Klinge 29.13

Milas Kobbernagel 44.00

Mira Schwartz 51.20

Morten Refdahl-Larsen 26.15

Nynne Henriksen 44.10

Røskva Schier 39.43

Sara Nielsen 47.40

Sebastian Heilemann

Selina Kobbernagel 29.55

Sille Henriksen 47.40

Susan Rømer 32.45

Thea Merrild 29.55

Trina Hansen 36.30

Vitus Refdah-Larsen 26.15

10 km

Anders Erik Petersen 59.44

Anja Liljedahl 1.18.34

Brian Nielsen 1.08.12

Camilla Schwartz Henriksen 1.05.00

Carl Anthonsen 58.46

Dorte Nielsen 59.59

Evy Andreasen 1.11.41

Felix Wallentin 59.59

Fie kreutzmann DNS

Fraja Kobbernagel 1.13.45

Frank Bodeholt 53.34

Heidi Ahmt 1.08.54

Henrik Frandsen 59.44

Henrik Henriksen 1.08.20

Ida Amalie Jørgensen 1.01.50

Jesper Møller 59.44

Juliane Elisabeth Rasmussen 1.57.00

Johnny jørgensen 1.01.50

Karina Rasmussen 1.08.57

Lisbeth Jensen 57.00

Louise Funch Olsen 1.11.00

Luise Flintebjerg ø 59.44

Lukas Olsen 1.00.20

Michael Nielsen 46.34

Michael Saunte 1.01.00

Mikkel Nielsen 1.08.10

Nickie Maria Schwartz

Nicolai Albrechtsen 58.46

Nina Kragh- Kobbernagel 1.13.53

Pernille Friis DNS

Sanne Nymand 1.00.46

Signe Thomsen 1.13.46

Simone pedersen 1.13.45

Smilla Kobbernagel 1.13.45

Steen Malchow 59.30

Steen Nielsen 59.59

Søren Knudsen 50.00.04

Halvmaraton

Allan Hallin 2.05.26

Anna Louise Sofie Larsen 2.20.58

Beinta Laksafoos 2.17.13

Bo Willumsen 2.09.54

Brian Buch Lercke Jensen 2.09.54

Brith Andersen 2.08.27

Carsten Rasmussen 2.09.54

Dan Phillipsen DNS

Flemming Johansen 1.59.34

Heidi Juel Mortensen 2.20.23

Heykie Ørskou 1.59.34

Imran Saqib DNS

Jeanette Taube Svendsen

Jes H. Strate 2.02.14

Jesper Klinge 2.09.54

Kirsten Bonde-hare 2.27.33

Liselotte Thorsen 2.14.00

Lone Birgitte Larsen 2.08.27

Marianne D.Andersen 2.27. 20

Martin Kvistgaard Nordstrøm 2.23.31

Michael Graabech Hansen 2.15.33

Michelle Kyhn 2.17.13

Morten Villadsen 1.45.57

Nadja Kyhn 2.17.13

Nicolai Jessen 1.57.16

Ole Pedersen 1.56.57

Susanne Bonde 1.59.34

Therese Tümmler 2.36.05

Thomas Larsen 1.45.57

Thomas Palkinn

Tina Forsmann 1.17.13

Torun Laksafoos 2.17.13

Yasmin El Youssef 2.04.19

 

Startliste Madens folkemøde Engestofte gods 11 maj 2019

5 KM

Anja Kobbernagel

Anja Liljedahl

Brian Nielsen

Carl Anthonsen

Carsten Jensen

Christopher Olsen

Emil Rasmussen

Freja Kobbernagel

Freja Jensen

Frida Nielsen

Hanne Kobbernagel

Henrik Henriksen

Huxi Refdahl-Larsen

Jane Olsen

Jeanette Refdahl-Larsen

Jessie Ørvald

Kathrine Holse

Lars Bredtved

Lauge Johansen

Linda Hedengran

Lukas Olsen

Malthe Kragh-Kobbernagel

Mikkel Nielsen

Milas Kobbernagel

Mira Schwartz

Morten Refdahl-Larsen

Nikolai Albrechtsen

Nina Kragh-Kobbernagel

Nynne Henriksen

Røskva Schier

Sarah Nielsen

Sebastian Heilemann

Selina Kobbernagel

Signe Thomasen

Sille Henriksen

Simone Pedersen

Smilla Kobbernagel

Susan Rømer

Thea Merrild

Trina Hansen

Vitus Refdahl-Larsen

10 km

Anders Erik Petersen

Anna Louise Sofie Larsen

Dorte Nielsen

Evy Andreasen

Felix Wallentin

Fie Kreutzmann

Frank Bodeholt

Henrik Frandsen

Jesper Møller

Juliane Elisabeth Rasmussen

Karina Rasmussen

Lisbeth Jensen

Louise Funch Olsen

Luise Flintebjerg ø

Michael Saunte

Mikkel Gohlke-Klinge

Nickie Maria Schwartz

Pernille Friis

Sanne Nymand

Steen Malchow

Steen Nielsen

Søren Knudsen

Halvmaraton

Allan Hallin

Beinta Laksafoof

bo Willumsen

Brian Buch lercke Jensen

Brith Andersen

Camilla Schwartz Henriksen

Carsten Rasmussen

Dan Phillipsen

Flemming Johansen

Heidi Juel Mortensen

Heykie Ørskou

Ida Amalie Jørgensen

Imran Saqib

Jeanette Taube

Jes H. Strate

Jesper Klinge

Johnny Jørgensen

Kirsten Bonde-hare

Liselotte Thorsen

Lone Birgitte Larsen

Marianne D. Andersen

Martin Kvistgaard Nordstrøm

Michael Graabech Hansen

Michelle Kyhn

Morten Villadsen

Nadja Kyhn

Nicolai Jessen

Susanne Bonde

Therese Tümmler

Thomas Larsen

Thomas Palkinn

Tina Forsmann

Torun Laksafoos

Yasmin El Youssef

 

——————————————————————————————————————–

Resultatlister lister. 31 Marts 2019.

5 km. Gå Rute

  1. opgraderet til 5 km løb
  2. Pia Brit Pedersen 01.04.00
  3. Frida Sofia Jørgensen 01.04.00
  4. Susan Fiskebæk 01.04.00
  5. Vitha Forup 01.04.00
  6. Natascha Pedersen 01.03.00
  7. Charlotte Andreassen 01.03.00
  8. Tine Back Johansen 01.13.16
  9. Elena Back Johansen 01.13.16
  10. Elias Back Johansen 01.13.16
  11. Ane Ellehammer 01.04.00
  12. Caroline Wriedt olsen 00.56.00
  13. Dorthe Wriedt Olsen 00.56.00
  14. Bente Lis Clausen 01.03.00
  15. Celine Wriedt Olsen 00.56.00
  16. Line Andersen 01.00.00
  17. Marianne Andersen 01.00.00
  18. Leif Andersen 00.56.22
  19. Susanne Sandau 00.56.22
  20. Birgit Schwartz
  21. Anita Petersen 01.03.00
  22. Laila Hansen 01.03.00
  23. Kirsten Baadsgaard Skinbjerg
  24. Anastacia Ørskou 00.56.00
  25. Anja Larsen 00.56.00
  26. Sussi Heising 01.10.00
  27. Per Høj-Jørgensen 01.05.00
  28. Karin Høj-Jørgensen 01.05.00
  29. Lene Clausen ( Center for Handicap Lolland) 01.00.00
  30. Betina Wilhelmsen ( Center for Handicap Lolland) 01.00.00
  31. Anne Lindhardsen (center for handicap Lolland) DNS
  32. Yvonne Hansen ( Center for handicap Lolland) 01.00.00
  33. Julie Petersen ( Center for handicap Lolland) DNS
  34. Noah Junior Frøhling Heising Nielsen 01.10.00
  35. Dorte Jensen ( center for handicap Lolland) 01.00.00
  36. Henrik Frøhling Nielsen ( center for handicap Lolland) 01.10.00
  37. Solveig Jacobsen ( center for handicap Lolland) 01.00.00
  38. Torben Tvenge ( center for handicap Lolland) DNS
  39. Stefan Jensen ( center for handicap Lolland) DNS
  40. Lykke Hansen ( center for handicap Lolland) DNS
  41. Birgitte Marillo ( center for handicap Lolland) 01.00.00
  42. Per Biel Knudsen ( center for handicap Lolland) 01.00.00
  43. Rasmus Nielsen ( center for handicap Lolland) 01.00.00
  44. Andreas Jørgensen ( center for handicap Lolland) 01.00.00
  45. Matilde Vang Lagerbon ( center for handicap Lolland) 01.00.00
  46. Linda Kallegård ( center for handicap Lolland) 01.00.00
  47. Kamilla Gohs   ( center for handicap Lolland) DNS
  48. Jørgen Eriksen ( center for handicap Lolland) 01.17.00
  49. Thomas Christiansen ( center for handicap Lolland) 01.25.00
  50. Lisette Frehm ( center for handicap Lolland)DNS
  51. Morten Andersen 1 ( center for handicap Lolland) 01.25.00
  52. Morten Andersen 2 ( center for handicap Lolland) 01.25.00
  53. Morten Tolstrup ( center for handicap Lolland) 01.25.00
  54. Simone Pedersen ( center for handicap Lolland) 01.25.00
  55. Stine Hummelmose ( center for handicap Lolland)01.17.00
  56. Katrine Pedersen  ( center for handicap Lolland)01.05.00
  57. Maja Pærremand   ( center for handicap Lolland)01.05.00
  58. Lukas Nielsen 01.04.00
  59. Martin Forup 01.04.00
  60. Lene Rask
  61. Patricha Jensen DNS
  62. Billy Jørgensen DNS
  63. Jane Lis Hansen ( Center for Handicap Lolland)
  64. Anne marie skov 00.51.57
  65. Karen lindeskov olsen ( center for handicap lolland) 01.00.00
  66. Gitte k larsen ( center for handicap lolland) 01.00.00
  67. Laila olsen (center for handicap lolland) 01.00.00
  68. benny svendsen
  69. lisa hansen 01.09.00
  70. Thomas andreasen 01.09.00
  71. Joan Hansen 01.09.00

5 km

  1. Pernille Skovgaard Jakobsen 35. 55
  2. Christian Lundø 53.09
  3. Jolene Nikita Ørskou 53.09
  4. opgraderet til 10 km
  5. Malthe Kragh-Kobbernagel ( team tvilling ungdom) 39.40
  6. Benny Andersen 31.32
  7. Ea Schwartz (team tvilling ungdom) 45.00
  8. Helle Vestergaard Christiansen 40.41
  9. Michael VesterGaard Christiansen 40.41
  10. Margot Storm DNS
  11. Emma Storm DNS
  12. Susan Rømer
  13. Carsten Jensen 28.48
  14. Linda Hedengran 29.57
  15. Heidi Skou Jensen 43.00
  16. Jannie Bodeholt Jørgensen 33.49
  17. Kristina Larsen DNS
  18. Janne Follemand Nielsen DNS
  19. Camilla Lund Sandberg 32.20
  20. Nina Uldberg Poulsen 33.24
  21. Lene Graae 37.20
  22. Gitte Bruun Rasmussen 33.44
  23. Alma Karen Korsholm ( Team tvilling ungdom) 30.00
  24. Katrine Skovgaard Andersen 30.45
  25. Jan Mantzius DNS
  26. Merete Mantzius 37.35
  27. Søren Møller Jensen 31.31
  28. Evy Andreasen 32.33
  29. Tine Hald 37.20
  30. Faith Danielsen 37.53
  31. Liam Kyhn 42. 55
  32. Toke Johansen 51.10
  33. Lauge Johansen 51.07
  34. Kim Johansen 30.25
  35. Tine Johansen 35.45
  36. Dennis Slettemose 36.36
  37. Anton Slettemose 36.36
  38. Kim Slettemose 36.36
  39. Michael Winther 42.21
  40. Bjarke Winther 42.21
  41. Lene Ibsen DNS
  42. Sussie Vallesholm DNS
  43. Kristense Franklev 51.30
  44. Karina Franklev 01.09.00
  45. Erik Aage 01.09.00
  46. Astrid Varkila 35.10
  47. Lasse Varkila 35.10
  48. Wickie Varkila ( gå) 56.09
  49. Lone Gade 29.00
  50. Susanne Bubandt DNS
  51. Lars Wriedt Olsen 36.10
  52. Sanne Sønderskov Nymand DNS
  53. Pernille N. Friis 33.52
  54. Anja Kobbernagel 47.16
  55. Smilla Kobbernagel 32.31
  56. Selina Kobbernagel 27.33
  57. Milas Kobbernagel 47.16
  58. Jane Skafte Olsen 37.41
  59. Andreah Jahnke (team tvilling Lolland) 35.14
  60. Pi Rasmussen DNS
  61. Merete Schousboe DNS
  62. Michael Søgren Jensen 31.35
  63. Gitte Søgren jensen 48.29
  64. Anders Peter Søgren Jensen 31.35
  65. Nikoline Naamanna Søgren Jensen 44.44
  66. Lasse Kragh-Kobbernagel 39.41
  67. Malene Valentin ( center for handicap Lolland) 35.04
  68. Nikolai Albrechtsen 24.00
  69. Martin Albrechtsen 30.25
  70. Winnie Bomholt Tangaa 46.10
  71. Markus Bomholt Tangaa 46.10
  72. Freja Lindrup Jensen 32.31
  73. Katrine Holse 34.45
  74. Anny Ebbe Jakobsen DNS
  75. Tanja Due 31.43
  76. Christopher Olesen 34.34
  77. Tina Frost Olesen 34.34
  78. Johnna Jensen 36.54
  79. John Jensen 36.54
  80. Lotte Agerlund Rasmussen ( team tvilling Lolland)
  81. Lotte Buhr DNS
  82. Tina C. Christensen 33.02
  83. Bitten Maria Benstsen 34.43
  84. nedgraderet til 5 km gå
  85. Camilla Skovdam 28.48
  86. Frederik Skovdam 40.30
  87. Sebastian Skovdam 28.44
  88. Kent Skovdam 40.30
  89. Daniel Friis DNS
  90. Rannva maria Smith ( team tvilling Holbæk) 37.00
  91. Carsten Roug 36.28
  92. Ninna Tordrup Olsen 48.27
  93. Kenneth Andersen 31.15
  94. Susan Letting 31.06
  95. Kenn Bojtas 21.14
  96. Signe Vestergaard  ( Center for handicap Lolland) 33.00
  97. Manja Huus 29.53
  98. Simone kallesøe 51. 37
  99. Mira schwartz 39.40
  100. Dorte Tævej 30.00
  101. Jeanette Harboe Andersen 35.00
  102. Kenneth Harboe Andersen 35.00
  103. Maria Linnebjerg ( team tvilling lyngby) 29.41
  104. William Reffstrup ( team tvilling lyngby) 29.41
  105. Louise Buch Jensen 30.48

10 km.

1. opgraderet til 15 km

  1. Henrik Frandsen ( team tvilling lolland) 01.06.00
  2. Susanne Petersen 01.33.00 ( gå)
  3. opgraderet til halvmarathon
  4. Søren Bruun DNS
  5. Jesper Møller (team tvilling lolland) 01.06.00
  6. Steen B. Nielsen 01.05.18
  7. Dorte B. Nielsen 01.05. 47
  8. Mikkel Gohlke-Klinge ( Team Tvilling ungdom) 01.09.00
  9. Majbritt Mortensen 01.43.19
  10. Claus Mortensen 01.43. 15
  11. Annette Jepsen 01.14.24
  12. Birgitte Thaulow ( team tvilling Lyngby)
  13. Heidi Lund Koppelgaard 00.55.55
  14. Ricky Bodeholt Jørgensen 00.58.15
  15. Heino Kristoffersen 01.02.00
  16. Elsebeth Jensen 01.17.00
  17. Betina Kristoffersen 01.03.00
  18. Susanne Jørgensen 01.13.23
  19. Anette Skovgaard Andersen 00.59.06
  20. Ann Katrine Andersen 01.15.18
  21. Birgit Petersen 01.14.31
  22. Charlotte Petersen 01.28. 04
  23. Ingrid Jensen 01.13.00
  24. Trina Hansen DNS
  25. Inge Andersen 01.00.00
  26. Vibeke Jensen
  27. Annemette Stampe Holst 01.12.00
  28. Rikke Risager DNS
  29. opgraderet til halvmarathon
  30. nedgraderet til 5 km
  31. nedgraderet til 5 km
  32. Lukas Olsen 01.09.37
  33. Lærke Emebet Schousboe Petersen ( team tvilling Lyngby) DNS
  34. Casper Ladefoged Christenen ( team tvilling Lyngby) DNS
  35. Jacqueline Ørskou ( team tvilling ungdom) 01.05.00
  36. Gitte Larsen ( Center for handicap Lolland)
  37. Susanne Borring (centerfor handicap Lolland)
  38. Katarzyna Wozniak 01.12.00
  39. Vibeke Rasmussen 01.13.23
  40. Line Bak Lauersen 01.03.49
  41. Anne Chen DNS
  42. Heidi Ahmt Hûttmann ( team tvilling Lolland) 01.13.27
  43. Pernille Schaufuss 01.01.50
  44. opgraderet til halvmarathon
  45. Birgitte Jensen 01.13.23
  46. Anna Louise Sofie Emma 01.07.53
  47. Johnny Jensen 01.00.17
  48. nedgraderet til 5 km
  49. Jens chr. Been 00.53.48
  50. Emilie Ahmt Petersen ( team tvilling Lolland) 01.13.27
  51. Brian Ahlstrøm DNS
  52. Palle rehne Kaus ( team tvilling Esbjerg) 00.56.00
  53. opgraderet til halvmarathon
  54. Birgit Ebbe
  55. Søren Bruun DNS
  56. Pia Varady DNS
  57. Isabella warner ( team tvilling Lolland) DNS
  58. Tina Jeppesen 00.55.51
  59. Sanne Nymand 01.05.08
  60. Melanie Lindegaard 01.27. 10
  61. Nicklas Team tvilling lolland 01.06.00

15 km.
1. Sabrina Feltendahl Zeuner 01.40.49

  1. Pernille Hauxner 01.40.56
  2. Thomas Skov 01.33.29
  3. Lars Gjevnøe Nielsen DNS
  4. Malene Andreassen 01.50.19
  5. Martin Rommel DNS
  6. Martin Rommel DNS
  7. Jonas Harpsøe 01.15.45
  8. Hjalte Harpsøe 01.15.45
  9. Lisbeth Jensen 01.38.18
  10. Søren Knudsen 01.17. 59
  11. Sascha Dyreborg DNS
  12. Rene Petersen ( klub ventilen Rødby) DNS
  13. Tom Larsen 01.16.48
  14. Morten Høgh 01.16.48
  15. Thomas Andersen 01.40.52

Halvmarathon.

  1. Rikke Cebula 02.04.04
  2. Susanne Wildt 02.04.04
  3. Karen-Lis Rygaard DNS
  4. Nadja Kyhn ( Team Tvilling lolland) 02.32.00
  5. Tina Forsmann ( team tvilling lolland)02.42.41
  6. Merle Thomsen ( Team Tvilling esbjerg) 02.07.11
  7. Paw Pedersen 01.48. 55
  8. Gert Bonde 01.53.00
  9. Jeanette Wly 02.04. 04
  10. Annielle Clausen ( 31 km) 04.01.26
  11. Zenia Rasmussen 02.07.53
  12. Winni Jeppesen 02.12.28
  13. Katja Mortensen 02.08.08
  14. Henrik Pedersen 01.54.33
  15. Jeannie Juul Nielsen DNS
  16. Karsten Jensen 02.18.07
  17. Mads Letting Flacheberg 01.37. 39
  18. Karina Rasmussen ( team tvilling lolland) 02.42.00
  19. Birgitte Anne Friis 02.33.52
  20. Jes H. Strate 02.05.21
  21. Annika Jensen DNS
  22. Peter Letting 02.10.20
  23. Kenneth Weiglin 01.34.17
  24. Steen Mondrup ( team tvilling lyngby) 02.02.00
  25. Peder Mondrup ( team tvilling lyngby) 02.02.00
  26. Nickie Schwartz ( Team Tvilling lolland) 02.20.39
  27. Brian Schwartz ( Team tvilling lolland) 01.42.50
  28. Johnny Jørgensen ( team tvilling lolland) 02.16. 05
  29. Michelle Kyhn ( team tvilling lolland) 02.20.39
  30. Liselotte Thorse DNS
  31. Jesper Klinge ( team tvilling lolland) 02.15.56
  32. Tina Nordstrøm ( team tvilling lolland) 02.20. 39
  33. Carsten Rasmussen ( team tvilling lolland) 02.17.20
  34. Connie Haahr Larsen 01.10.50
  35. Per Foss 01.44.34
  36. Rikke Sigrid 01.53.03
  37. Lars Fischer ( Team T villing lolland) 02.09.13
  38. Kurt Due Hansen DNS
  39. Otilia Paula Heilemann
  40. Britta Brændbyge 02.10.07
  41. Christoffer Juel Jørgenen DNS
  42. Jakob Tæbring (Team Tvilling lyngby ) 02.05.56
  43. Gitte Matzen ( team tvilling lyngby) DNS
  44. Carina Korsholm ( team tvilling lyngby)02.05.03
  45. Max Sunke 02.03.27
  46. Mads Mikkelsen 01.56. 44
  47. Christina Leger
  48. Brian Jørgensen 01.35.52
  49. Allan Hallin 02.06.08
  50. Heidi Juel Mortensen 02.15.30
  51. Helle Juel Jørgensen 01.54.24
  52. Gunnar Lund Nikolajsen02.07.11
  53. Christina Lindgaard Ottosson ( 26 km) 03.27.30
  54. Susanne Bonde ( team tvilling lolland) 02.09.13
  55. Ole Steen Pedersen ( Frejlev trekants løb) 02.00.09
  56. Heidi Frederiksen 02.43.28
  57. Kenneth Hansen team tvilling esbjerg 02.07.11
  58. Jane Dall DNS
  59. Dan Phillipsen (team tvilling Lolland) 02.42.55
  60. Morten Zilmer ( Team Tvilling Esbjerg) 01.50.02
  61. Allan Andersen (team tvilling Esbjerg) 02.03.12
  62. Benno Hansen 02.04.30
  63. Aksel Holmberg Graversen (team tvilling Esbjerg) 02.18.07
  64. Kamilla Christensen ( team tvilling Esbjerg) 02.18.07
  65. Lasse Pedersen 01.50.02
  66. Yasmin El Youssef 02.05.21
  67. Erla Smith ( team tvilling Holbæk) 02.16.42
  68. Naor Christensen 02.16.42
  69. Patrick Grydelund ( Team tvilling Holbæk) 02.16.42
  70. France Irene Petersen DNS
  71. Jan Andersen 02.13.43
  72. Tobias Wilchen Andersen ( team tvilling Lolland) 01.42.50
  73. Klaus Huus 02.33.52
  74. Daniel Kok Clausen (team tvilling Holbæk) 01.16.42
  75. Michael Frank Hansen ( team tvilling Esbjerg) 02.03.12
  76. Laila Rasmussen ( team tvilling Lolland) 01.42.50
  77. Bo Willumsen ( team tvilling Lolland) 02.15.56
  78. Stefan Møller Jensen ( team tvilling Lolland) 02.17.20
  79. Lars Jakobsen 01.49.51
  80. Amanda Jørgensen ( Team tvilling Holbæk) 02.16.42
  81. Flemming Thyge ( team tvilling Lyngby) 02.18.00
  82. Søren L Rasmussen 01.56.44
  83. Camilla Maria Aniol Nielsen ( team tvilling Lolland) 02.02.26
  84. Heykie Ørskou ( team tvilling Lolland) 02.02.26
  85. Christina Pedersen ( team tvilling Lyngby) 02.24.36
  86. Cecilie Nicoline Nielsen ( team tvilling Lyngby)02.24.36
  87. Kennet Danielsen 01.56.47
  88. Maj-Britt Steenbuch Falk 02.10.31
  89. Bo Bøgh 01.53.56
  90. Lars Borum ( team tvilling Lyngby) DNS
  91. Marianne dalgaard Andersen ( team tvilling Lolland) DNS
  92. Amanda Mûnster-Swendsen (team tvilling Lyngby) 02.18.00
  93. Henrik Andersen 01.57.43
  94. Vivian Clausen 02.05.11
  95. Kim Henningsen 02. 19.51
  96. Brian Buch Lerke Jensen ( team tvilling Lolland) 02.16.05
  97. Per Agnalt 01.36.34
  98. Kasper Moesgaard Christiansen ( team tvilling Lyngby) 01.44.09
  99. Torunn Laksafoss (team tvilling Lolland) 02.25.00
  100. Beinta Laksafoss (Team Tvilling Lolland)02.25.00
  101. Liselotte Thorsen (team tvilling Lolland)02.16.05
  102. Nicolai Søgaard høj ( team tvilling Lolland)02.09.13
  103. Ida Amalie Jørgensen ( team tvilling Lolland)02.16.05
  104. Flemming Johansen ( team tvilling Lolland)02.42.55
  105. Tobias Schultz (team tvilling holdbæk)02.16.42
  106. Therese Tûmmler 02.23.00
  107. Oliver Arne Hansen 01.53.00
  108. Deniz Juul Asanovski 01.43.19
  109. Henrik Nielsen 01.59.23
  110. Anja Andersen ( Team Tvilling Gribskov) 02.20.58
  111. Michael Hilmar ( team tvilling Esbjerg) 02.03.12
  112. Karen Krog Rasmussen 02.16. 00
  113. Manuela Dorthe Nørgaatd 02.58.03
  114. Kirsten Bonde Hare 02.58.03
  115. Ulrich Gejl 01.47.19
  116. Thomas Bruun Rasmussen 01.58.00
  117. Anne- Marie Grønborg 02.09.51
  118. Brian W. Andersen 02.07.38
  119. Johnny Haaber Jakobsen ( team tvilling lyngy) DNS
  120. Sofie Sandager ( team tvilling Lyngby)02.24.36
  121. Peter Cronberg ( Team Tvilling Gribskov) 02.20.58
  122. Masaud Herkild ( team tvilling Gribskov) 02.24.44
  123. David Bolton ( Team tvilling Lyngby) 01.44.09
  124. Otilla Jonsson ( team tvilling Lyngby) 02.02.20
  125. Svend Dorsch DNS
  126. Jacob Szymula 01.49.36
  127. Christian Petersen 01.41.06
  128. Frank Bodeholt 01.01.38
  129. Jeanette ( team tvilling Holbæk)
  130. Kenneth ( team tvilling Holbæk)
  131. Tommy Hjort
  132. Niels Lærkegård 02.20.00
  133. nedgraderet til 10 km
  134. Angelika Lange 02.03.10
  135. Anne Johansen 02.18.47
  136. Erik Drachmann (team tvilling holbæk) 02.16.42
  137. Helle- Team kristoffer 02.24.43
  138. Ida Laksafoss 01.56.21
  139. Willy Cafnik-theill (team tvilling holbæk) 02.16.42
  140. Michael mondrup 02.02.20
  141. Anita Petersen 02.42.40
  142. Nina Kragh-kobbernagel 02.33.09
  143. Gitte Fabrin Olsen 02.23.39
  144. Henrik Iversen 01.56.00

Marathon.

1. Claus Frederiksen 04.11.39

  1. Kenni Barkoz ( team tvilling Lolland) 03.49.04
  2. Kennet Svensson (team tvilling Lolland) DNF
  3.  Jørgen Steen Nielsen DNS
  4. Ditte Laulund DNS
  5. Kenneth Grønkjær DNF
  6. Tommy Loftager-Rasmussen 03.30.00
  7. Klaus Grønhøj 04.19.53
  8. Kristian Jørgensen ( team tvilling Lolland) DNF 35 km 04.30.00
  9. Jan Bomholt Tangaa ( team tvilling Gribskov) 03.41.45
  10. Karoline Bomholt Tangaa ( team tvilling Gribskov)03.41.44
  11. Peter Buhr DNS
  12. Marlene Jeppesen ( Gåsetårns Marathon) 04.05.23
  13. Katja Bjerre 03.31.34
  14. Team Kristoffer Donald L. Smith 04.57.55

Startlister. 31 Marts 2019.

5 km. Gå Rute

1. Mira Schwartz ( team tvilling ungdom)

2. Pia Brit Pedersen

3. Frida Sofia Jørgensen

4. Susan Fiskebæk

5. Luckas Forup

6. Natascha Pedersen

7. Charlotte Andreassen

8. Tine Back Johansen

9. Elena Back Johansen

10. Elias Back Johansen

11. Ane Ellehammer

12. Caroline Wriedt olsen

13. Dorthe Wriedt Olsen

14. Bente Lis Clausen

15. Celine Wriedt Olsen

16. Line Andersen

17. Marianne Andersen

18. Leif Andersen

19. Susanne Sandau

20. Birgit Schwartz

21. Anita Petersen

22. Laila Hansen

23. Kirsten Baadsgaard Skinbjerg

24. Anastacia Ørskou

25. Anja Larsen

26. Sussi Heising

27. Per Høj-Jørgensen

28. Karin Høj-Jørgensen

29. Lene Clausen ( Center for Handicap Lolland)

30. Betina Wilhelmsen ( Center for Handicap Lolland)

31. Anne Lindhardsen (center for handicap Lolland)

32. Yvonne Hansen ( Center for handicap Lolland)

33. Julie Petersen ( Center for handicap Lolland)

34. Noah Junior Frøhling Heising Nielsen

35. Dorte Jensen ( center for handicap Lolland)

36. Henrik Frøhling Nielsen ( center for handicap Lolland)

37. Solveig Jacobsen ( center for handicap Lolland)

38. Torben Tvenge ( center for handicap Lolland)

39. Stefan Jensen ( center for handicap Lolland)

40. Lykke Hansen ( center for handicap Lolland)

41. Birgitte Marillo ( center for handicap Lolland)

42. Per Biel Knudsen ( center for handicap Lolland)

43. Rasmus Nielsen ( center for handicap Lolland)

44. Andreas Jørgensen ( center for handicap Lolland)

45. Matilde Vang Lagerbon ( center for handicap Lolland)

46. Linda Kallegård ( center for handicap Lolland)

47. Kamilla Gohs   ( center for handicap Lolland)

48. Jørgen Eriksen ( center for handicap Lolland)

49. Thomas Christiansen ( center for handicap Lolland)

50. Lisette Frehm ( center for handicap Lolland)

51. Morten Andersen 1 ( center for handicap Lolland)

52. Morten Andersen 2 ( center for handicap Lolland)

53. Morten Tolstrup ( center for handicap Lolland)

54. Simone Pedersen ( center for handicap Lolland)

55. Stine Hummelmose ( center for handicap Lolland)

56. Katrine Pedersen  ( center for handicap Lolland)

57. Maja Pærremand   ( center for handicap Lolland)

58. Lukas Nielsen

59. Martin Forup

60. Lene Rask

61. Patricha Jensen

62. Billy Jørgensen

63. Jane Lis Hansen ( Center for Handicap Lolland)

64. Karen Lindeskov Olsen

65. Team Anita

66. Gitte K larsen center for handicap lolland

67. Laila olsen center for handicap lolland

68. Benny Svendsen center for handicap lolland

69. lisa hansen

70. thomas andreasen

71. joan hansen

72. Anne marie skov

5 km

1. Pernille Skovgaard Jakobsen

2. Christian Lundø

3. Jolene Nikita Ørskou

4. Melanie Lindegaard

5. Malthe Kragh-Kobbernagel ( team tvilling ungdom)

6. James Andersen

7. Ea Schwartz (team tvilling ungdom)

8. Helle Vestergaard Christiansen

9. Michael VesterGaard Christiansen

10. Margot Storm

11. Emma Storm

12. Susan Rømer

13. Carsten Jensen

14. Linda Hedengran

15. Heidi Skou Jensen

16. Jannie Bodeholt Jørgensen

17. Kristina Larsen

18. Janne Follemand Nielsen

19. Camilla Lund Sandberg

20. Nina Uldberg Poulsen

21. Lene Graae

22. Gitte Bruun Rasmussen

23. Alma Karen Korsholm ( Team tvilling ungdom)

24. Katrine Skovgaard Andersen

25. Jan Mantzius

26. Merete Mantzius

27. Søren Møller Jensen

28. Evy Andreasen

29. Tine Hald

30. Faith Danielsen

31. Liam Kyhn

32. Toke Johansen

33. Lauge Johansen

34. Kim Johansen

35. Tine Johansen

36. Dennis Slettemose

37. Anton Slettemose

38. Kim Slettemose

39. Michael Winther

40. Bjarke Winther

41. Lene Ibsen

42. Sussie Vallesholm

43. Kristense Franklev

44. Karina Franklev

45. Erik Aage

46. Astrid Varkila

47. Lasse Varkila

48. Wickie Varkila

49. Lone Gade

50. Susanne Bubandt

51. Lars Wriedt Olsen

52. Sanne Sønderskov Nymand

53. Pernille N. Friis

54. Anja Kobbernagel

55. Smilla Kobbernagel

56. Selina Kobbernagel

57. Milas Kobbernagel

58. Jane Skafte Olsen

59. Andreah Jahnke (team tvilling Lolland)

60. Pi Rasmussen

61. Merete Schousboe

62. Michael Søgren Jensen

63. Gitte Søgren jensen

64. Anders Peter Søgren Jensen

65. Nikoline Naamanna Søgren Jensen

66. Lasse Kragh-Kobbernagel

67. Malene Valentin ( center for handicap Lolland)

68. Nikolai Albrechtsen

69. Martin Albrechtsen

70. Winnie Bomholt Tangaa

71. Markus Bomholt Tangaa

72. Freja Lindrup Jensen

73. Katrine Holse

74. Anny Ebbe Jakobsen

75. Tanja Due

76. Christopher Olesen

77. Tina Frost Olesen

78. Johnna Jensen

79. John Jensen

80. Lotte Agerlund Rasmussen ( team tvilling Lolland)

81. Lotte Buhr

82. Tina C. Christensen

83. Bitten Maria Benstsen

84. Annmarie Skov

85. Camilla Skovdam

86. Frederik Skovdam

87. Sebastian Skovdam

88. Kent Skovdam

89. Daniel Friis

90. Rannva maria Smith ( team tvilling Holbæk)

91. Carsten Roug

92. Ninna Tordrup Olsen

93. Kenneth Andersen

94. Susan Letting

95. Kenn Bojtas

96. Signe Vestergaard  ( Center for handicap Lolland)

97. Manja Huus

98. Simone Kallesøe

99. Dorte Tævej

100. Jeanette Harboe Andersen

101. Kenneth Harboe Andersen

10 km.
1.Thomas Andersen

2. Henrik Frandsen ( team tvilling lolland)

3. Susanne Petersen

4. Nina Kragh-Kobbernagel ( team tvilling lolland)

5. Søren Bruun

6. Jesper Møller (team tvilling lolland)

7. Steen B. Nielsen

8. Dorte B. Nielsen

9. Mikkel Gohlke-Klinge ( Team Tvilling ungdom)

10. Majbritt Mortensen

11. Claus Mortensen

12. Annette Jepsen

13. Birgitte Thaulow ( team tvilling Lyngby)

14. Heidi Lund Koppelgaard

15. Ricky Bodeholt Jørgensen

16. Heino Kristoffersen

17. Elsebeth Jensen

18. Betina Kristoffersen

19. Susanne Jørgensen

20. Anette Skovgaard Andersen

21. Ann Katrine Andersen

22. Birgit Petersen

23. Charlotte Petersen

24. Ingrid Jensen

25. Trina Hansen

26. Inge Andersen

27. Vibeke Jensen

28. Annemette Stampe Holst

29. Rikke Risager

30. Anita Petersen ( team tvilling Lolland)

31. Maria Linnebjerg ( team tvilling Lyngby)

32. William Reffstrup ( team tvilling Lyngby)

33. Lukas Olsen

34. Lærke Emebet Schousboe Petersen ( team tvilling Lyngby)

35. Casper Ladefoged Christenen ( team tvilling Lyngby)

36. Jacqueline Ørskou ( team tvilling ungdom)

37. Gitte Larsen ( Center for handicap Lolland)

38. Susanne Borring (centerfor handicap Lolland)

39. Katarzyna Wozniak

40. Vibeke Rasmussen

41. Line Bak Lauersen

42. Anne Chen

43. Heidi Ahmt Hûttmann ( team tvilling Lolland)

44. Pernille Schaufuss

45. Henrik Iversen ( center for handicap Lolland)

46. Birgitte Jensen

47. Anna Louise Sofie Emma

48. Johnny Jensen

49. Louise Buch Jensen

50. Jens chr. Been

51. Emilie Ahmt Petersen ( team tvilling Lolland)

52. Thomas Ahlstrøm

53. Palle rehne Kaus ( team tvilling Esbjerg)

54. Gitte Fabrin Olsen

55. Birgit Ebbe

56. Søren Bruun

57. Pia Varady

58. Isabella warner ( team tvilling Lolland)

59. Nicklas (team tvilling Lolland)

60. Sanne Nymand

61. Melanie Lindegaard

15 km.
1. Sabrina Feltendahl Zeuner

2. Pernille Hauxner

3. Thomas Skov

4. Lars Gjevnøe Nielsen

5. Malene Andreassen

6. Martin Rommel

7. Martin Rommel

8. Jonas Harpsøe

9. Pia Harpsøe

10. Lisbeth Jensen

11. Søren Knudsen

12. Sascha Dyreborg

13. Rene Petersen ( klub ventilen Rødby)16. Tom Larsen

14. Morten Høgh

15. Thomas Andersen

Halvmarathon.

1. Rikke Cebula

2. Susanne Wildt

3. Karen-Lis Rygaard

4. Nadja Kyhn ( Team Tvilling lolland)

5. Tina Forsmann ( team tvilling lolland)

6. Merle Thomsen ( Team Tvilling esbjerg)

7. Paw Pedersen

8. Gert Bonde

9. Jeanette Wly

10. Annielle Clausen

11. Zenia Rasmussen

12. Winni Jeppesen

13. Katja Mortensen

14. Henrik Pedersen

15. Jeannie Juul Nielsen

16. Karsten Jensen

17. Mads Letting Flacheberg

18. Karina Rasmussen ( team tvilling lolland)

19. Birgitte Anne Friis

20. Jes H. Strate

21. Annika Jensen

22. Peter Letting

23. Kenneth Weiglin

24. Steen Mondrup ( team tvilling lyngby)

25. Peder Mondrup ( team tvilling lyngby)

26. Nickie Schwartz ( Team Tvilling lolland)

27. Brian Schwartz ( Team tvilling lolland)

28. Johnny Jørgensen ( team tvilling lolland)

29. Michelle Kyhn ( team tvilling lolland)

30. Liselotte Thorse

31. Jesper Klinge ( team tvilling lolland)

32. Tina Nordstrøm ( team tvilling lolland)

33. Carsten Rasmussen ( team tvilling lolland)

34. Connie Haahr Larsen

35. Per Foss

36. Rikke Sigrid

37. Lars Fischer ( Team Tvilling lolland)

38. Kurt Due Hansen

39. Otilia Paula Heilemann

40. Britta Brændbyge

41. Christoffer Juel Jørgenen

42. Jakob Tæbring (Team Tvilling lyngby )

43. Gitte Matzen ( team tvilling lyngby)

44. Carina Korsholm ( team tvilling lyngby)

45. Max Sunke

46. Mads Mikkelsen

47. Christina Leger

48. Brian Jørgensen

49. Allan Hallin

50. Heidi Juel Mortensen

51. Helle Juel Jørgensen

52. Gunnar Lund Nikolajsen

53. Christina Lindgaard Ottosson

54. Susanne Bonde ( team tvilling lolland)

55. Ole Steen Pedersen ( Frejlev trekants løb)

56. Heidi Frederiksen

57. Kenneth Hansen

58. Jane Dall

59. Dan Phillipsen (team tvilling Lolland)

60. Morten Zilmer ( Team Tvilling Esbjerg)

61. Allan Andersen (team tvilling Esbjerg)

62. Benno Hansen

63. Aksel Holmberg Graversen (team tvilling Esbjerg)

64. Kamilla Christensen ( team tvilling Esbjerg)

65. Lasse Pedersen

66. Yasmin El Youssef

67. Erla Smith ( team tvilling Holbæk)

68. Naor Christensen

69. Patrick Grydelund ( Team tvilling Holbæk)

70. France Irene Petersen

71. Jan Andersen

72. Tobias Wilchen Andersen ( team tvilling Lolland)

73. Klaus Huus

74. Daniel Kok Clausen (team tvilling Holbæk)

75. Michael Frank Hansen ( team tvilling Esbjerg)

76. Laila Rasmussen ( team tvilling Lolland)

77. Bo Willumsen ( team tvilling Lolland)

78. Stefan Møller Jensen ( team tvilling Lolland)

79. Lars Jakobsen

80. Amanda Jørgensen ( Team tvilling Holbæk)

81. Flemming Thyge ( team tvilling Lyngby)

82. Søren L Rasmussen

83. Camilla Maria Aniol Nielsen ( team tvilling Lolland)

84. Heykie Ørskou ( team tvilling Lolland)

85. Christina Pedersen ( team tvilling Lyngby)

86. Cecilie Nicoline Nielsen ( team tvilling Lyngby)

87. Kennet Danielsen

88. Maj-Britt Steenbuch Falk

89. Bo Bøgh

90. Lars Borum ( team tvilling Lyngby)

91. Marianne dalgaard Andersen ( team tvilling Lolland)

92. Amanda Mûnster-Swendsen (team tvilling Lyngby)

93. Henrik Andersen

94. Vivian Clausen

95. Kim Henningsen

96. Brian Buch Lerke Jensen ( team tvilling Lolland)

97 Per Agnalt

98. Kasper Moesgaard Christiansen ( team tvilling Lyngby)

99. Torunn Laksafoss (team tvilling Lolland)

100. Beinta Laksafoss (Team Tvilling Lolland)

101. Liselotte Thorsen (team tvilling Lolland)

102. Nicolai Søgaard høj ( team tvilling Lolland)

103. Ida Amalie Jørgensen ( team tvilling Lolland)

104. Flemming Johansen ( team tvilling Lolland)

105. Tobias Schultz

106. Therese Tûmmler

107. Oliver Arne Hansen

108. Deniz Juul Asanovski

109. Henrik Nielsen

110. Anja Andersen ( Team Tvilling Gribskov)

111. Michael Hilmar ( team tvilling Esbjerg)

112. Karen Krog Rasmussen

113. Manuela Dorthe Nørgaatd

114. Kirsten Bonde Hare

115. Ulrich Gejl

116. Thomas Bruun Rasmussen

117. Anne- Marie Grønborg

118. Brian W. Andersen

119. Johnny Haaber Jakobsen

120. Sofie Sandager ( team tvilling Lyngby)

121. Peter Cronberg ( Team Tvilling Gribskov)

122. Masaud Herkild ( team tvilling Gribskov)

123. David Bolton ( Team tvilling Lyngby)

124. Otilla Jonsson ( team tvilling Lyngby)

125. Svend Dorsch

126. Jacob Szymula

127. Christian Petersen

128. Frank Bodeholt

129. Jeanette ( team tvilling Holbæk)

130. Kenneth ( team tvilling Holbæk)

131. Tommy Hjort

132. Niels Lærkegård

133. Tina Jeppesen ( Frisør den gyldne saks)

134. Angelika Lange

135. Anne Johansen

136. Erik Drachmann ( team tvilling Holbæk)

137. Team Kristoffer Helle

138. Ida Laksafoos

139. Willy Cafnik-Theill ( team tvilling Holbæk)

140. Michael Mondrup ( team tvilling Lyngby)

Marathon.
1. Claus Frederiksen

2. Kenni Barkoz ( team tvilling Lolland)

3. Kennet Svensson (team tvilling Lolland)

4. Jørgen Steen Nielsen

5. Ditte Laulund

6. Kenneth Grønkjær

7. Tommy Loftager-Rasmussen

8. Klaus Grønhøj

9. Kristian Jørgensen ( team tvilling Lolland)

10. Jan Bomholt Tangaa ( team tvilling Gribskov)

11. Karoline Bomholt Tangaa ( team tvilling Gribskov)

12. Peter Buhr

13. Malene Jeppesen ( Gåsetårns marathon)

14. Katja Bjerre

15. Team Kristoffer Donald L. Smith

Startliste Madens folkemøde Engestofte gods 11 maj 2019

5 KM

Anja Liljedahl

Birgit Schwartz

Linda Hedengran

Mira Schwartz

Trina Hansen

10 km

Anna Louise Sofie Larsen

Christian Jørgensen

Evy Andreasen

Fie Kreutzmann

Henrik Frandsen

Jesper Møller

Juliane Elisabeth Rasmussen

Karina Rasmussen

Kennet Svensson

Lisbeth Jensen

Luise Flintebjerg ø

Mikkel Gohlke-Klinge

Nickie Maria Schwartz

Pernille Friis

Sanne Nymand

Steen Malchow

Halvmaraton

Beinta Laksafoof

bo Willumsen

Brian Buch lercke Jensen

Camilla Schwartz Henriksen

Carsten Rasmussen

Dan Phillipsen

Flemming Johansen

Heidi Juel Mortensen

Heykie Ørskou

Ida Amalie Jørgensen

Imran Saqib

Jeanette Taube

Jes H. Strate

Jesper Klinge

Johnny Jørgensen

Kirsten Bonde-hare

Liselotte Thorsen

Marianne D. Andersen

Martin Kvistgaard Nordstrøm

Michael Graabech Hansen

Michelle Kyhn

Morten Villadsen

Nadja Kyhn

Susanne Bonde

Therese Tümmler

Thomas Palkinn

Tina Forsmann

Torun Laksafoos

 

——————————————————————————————————————–

Resultatlister lister. 31 Marts 2019.

5 km. Gå Rute

  1. opgraderet til 5 km løb
  2. Pia Brit Pedersen 01.04.00
  3. Frida Sofia Jørgensen 01.04.00
  4. Susan Fiskebæk 01.04.00
  5. Vitha Forup 01.04.00
  6. Natascha Pedersen 01.03.00
  7. Charlotte Andreassen 01.03.00
  8. Tine Back Johansen 01.13.16
  9. Elena Back Johansen 01.13.16
  10. Elias Back Johansen 01.13.16
  11. Ane Ellehammer 01.04.00
  12. Caroline Wriedt olsen 00.56.00
  13. Dorthe Wriedt Olsen 00.56.00
  14. Bente Lis Clausen 01.03.00
  15. Celine Wriedt Olsen 00.56.00
  16. Line Andersen 01.00.00
  17. Marianne Andersen 01.00.00
  18. Leif Andersen 00.56.22
  19. Susanne Sandau 00.56.22
  20. Birgit Schwartz
  21. Anita Petersen 01.03.00
  22. Laila Hansen 01.03.00
  23. Kirsten Baadsgaard Skinbjerg
  24. Anastacia Ørskou 00.56.00
  25. Anja Larsen 00.56.00
  26. Sussi Heising 01.10.00
  27. Per Høj-Jørgensen 01.05.00
  28. Karin Høj-Jørgensen 01.05.00
  29. Lene Clausen ( Center for Handicap Lolland) 01.00.00
  30. Betina Wilhelmsen ( Center for Handicap Lolland) 01.00.00
  31. Anne Lindhardsen (center for handicap Lolland) DNS
  32. Yvonne Hansen ( Center for handicap Lolland) 01.00.00
  33. Julie Petersen ( Center for handicap Lolland) DNS
  34. Noah Junior Frøhling Heising Nielsen 01.10.00
  35. Dorte Jensen ( center for handicap Lolland) 01.00.00
  36. Henrik Frøhling Nielsen ( center for handicap Lolland) 01.10.00
  37. Solveig Jacobsen ( center for handicap Lolland) 01.00.00
  38. Torben Tvenge ( center for handicap Lolland) DNS
  39. Stefan Jensen ( center for handicap Lolland) DNS
  40. Lykke Hansen ( center for handicap Lolland) DNS
  41. Birgitte Marillo ( center for handicap Lolland) 01.00.00
  42. Per Biel Knudsen ( center for handicap Lolland) 01.00.00
  43. Rasmus Nielsen ( center for handicap Lolland) 01.00.00
  44. Andreas Jørgensen ( center for handicap Lolland) 01.00.00
  45. Matilde Vang Lagerbon ( center for handicap Lolland) 01.00.00
  46. Linda Kallegård ( center for handicap Lolland) 01.00.00
  47. Kamilla Gohs   ( center for handicap Lolland) DNS
  48. Jørgen Eriksen ( center for handicap Lolland) 01.17.00
  49. Thomas Christiansen ( center for handicap Lolland) 01.25.00
  50. Lisette Frehm ( center for handicap Lolland)DNS
  51. Morten Andersen 1 ( center for handicap Lolland) 01.25.00
  52. Morten Andersen 2 ( center for handicap Lolland) 01.25.00
  53. Morten Tolstrup ( center for handicap Lolland) 01.25.00
  54. Simone Pedersen ( center for handicap Lolland) 01.25.00
  55. Stine Hummelmose ( center for handicap Lolland)01.17.00
  56. Katrine Pedersen  ( center for handicap Lolland)01.05.00
  57. Maja Pærremand   ( center for handicap Lolland)01.05.00
  58. Lukas Nielsen 01.04.00
  59. Martin Forup 01.04.00
  60. Lene Rask
  61. Patricha Jensen DNS
  62. Billy Jørgensen DNS
  63. Jane Lis Hansen ( Center for Handicap Lolland)
  64. Anne marie skov 00.51.57
  65. Karen lindeskov olsen ( center for handicap lolland) 01.00.00
  66. Gitte k larsen ( center for handicap lolland) 01.00.00
  67. Laila olsen (center for handicap lolland) 01.00.00
  68. benny svendsen
  69. lisa hansen 01.09.00
  70. Thomas andreasen 01.09.00
  71. Joan Hansen 01.09.00

5 km

  1. Pernille Skovgaard Jakobsen 35. 55
  2. Christian Lundø 53.09
  3. Jolene Nikita Ørskou 53.09
  4. opgraderet til 10 km
  5. Malthe Kragh-Kobbernagel ( team tvilling ungdom) 39.40
  6. Benny Andersen 31.32
  7. Ea Schwartz (team tvilling ungdom) 45.00
  8. Helle Vestergaard Christiansen 40.41
  9. Michael VesterGaard Christiansen 40.41
  10. Margot Storm DNS
  11. Emma Storm DNS
  12. Susan Rømer
  13. Carsten Jensen 28.48
  14. Linda Hedengran 29.57
  15. Heidi Skou Jensen 43.00
  16. Jannie Bodeholt Jørgensen 33.49
  17. Kristina Larsen DNS
  18. Janne Follemand Nielsen DNS
  19. Camilla Lund Sandberg 32.20
  20. Nina Uldberg Poulsen 33.24
  21. Lene Graae 37.20
  22. Gitte Bruun Rasmussen 33.44
  23. Alma Karen Korsholm ( Team tvilling ungdom) 30.00
  24. Katrine Skovgaard Andersen 30.45
  25. Jan Mantzius DNS
  26. Merete Mantzius 37.35
  27. Søren Møller Jensen 31.31
  28. Evy Andreasen 32.33
  29. Tine Hald 37.20
  30. Faith Danielsen 37.53
  31. Liam Kyhn 42. 55
  32. Toke Johansen 51.10
  33. Lauge Johansen 51.07
  34. Kim Johansen 30.25
  35. Tine Johansen 35.45
  36. Dennis Slettemose 36.36
  37. Anton Slettemose 36.36
  38. Kim Slettemose 36.36
  39. Michael Winther 42.21
  40. Bjarke Winther 42.21
  41. Lene Ibsen DNS
  42. Sussie Vallesholm DNS
  43. Kristense Franklev 51.30
  44. Karina Franklev 01.09.00
  45. Erik Aage 01.09.00
  46. Astrid Varkila 35.10
  47. Lasse Varkila 35.10
  48. Wickie Varkila ( gå) 56.09
  49. Lone Gade 29.00
  50. Susanne Bubandt DNS
  51. Lars Wriedt Olsen 36.10
  52. Sanne Sønderskov Nymand DNS
  53. Pernille N. Friis 33.52
  54. Anja Kobbernagel 47.16
  55. Smilla Kobbernagel 32.31
  56. Selina Kobbernagel 27.33
  57. Milas Kobbernagel 47.16
  58. Jane Skafte Olsen 37.41
  59. Andreah Jahnke (team tvilling Lolland) 35.14
  60. Pi Rasmussen DNS
  61. Merete Schousboe DNS
  62. Michael Søgren Jensen 31.35
  63. Gitte Søgren jensen 48.29
  64. Anders Peter Søgren Jensen 31.35
  65. Nikoline Naamanna Søgren Jensen 44.44
  66. Lasse Kragh-Kobbernagel 39.41
  67. Malene Valentin ( center for handicap Lolland) 35.04
  68. Nikolai Albrechtsen 24.00
  69. Martin Albrechtsen 30.25
  70. Winnie Bomholt Tangaa 46.10
  71. Markus Bomholt Tangaa 46.10
  72. Freja Lindrup Jensen 32.31
  73. Katrine Holse 34.45
  74. Anny Ebbe Jakobsen DNS
  75. Tanja Due 31.43
  76. Christopher Olesen 34.34
  77. Tina Frost Olesen 34.34
  78. Johnna Jensen 36.54
  79. John Jensen 36.54
  80. Lotte Agerlund Rasmussen ( team tvilling Lolland)
  81. Lotte Buhr DNS
  82. Tina C. Christensen 33.02
  83. Bitten Maria Benstsen 34.43
  84. nedgraderet til 5 km gå
  85. Camilla Skovdam 28.48
  86. Frederik Skovdam 40.30
  87. Sebastian Skovdam 28.44
  88. Kent Skovdam 40.30
  89. Daniel Friis DNS
  90. Rannva maria Smith ( team tvilling Holbæk) 37.00
  91. Carsten Roug 36.28
  92. Ninna Tordrup Olsen 48.27
  93. Kenneth Andersen 31.15
  94. Susan Letting 31.06
  95. Kenn Bojtas 21.14
  96. Signe Vestergaard  ( Center for handicap Lolland) 33.00
  97. Manja Huus 29.53
  98. Simone kallesøe 51. 37
  99. Mira schwartz 39.40
  100. Dorte Tævej 30.00
  101. Jeanette Harboe Andersen 35.00
  102. Kenneth Harboe Andersen 35.00
  103. Maria Linnebjerg ( team tvilling lyngby) 29.41
  104. William Reffstrup ( team tvilling lyngby) 29.41
  105. Louise Buch Jensen 30.48

10 km.

1. opgraderet til 15 km

  1. Henrik Frandsen ( team tvilling lolland) 01.06.00
  2. Susanne Petersen 01.33.00 ( gå)
  3. opgraderet til halvmarathon
  4. Søren Bruun DNS
  5. Jesper Møller (team tvilling lolland) 01.06.00
  6. Steen B. Nielsen 01.05.18
  7. Dorte B. Nielsen 01.05. 47
  8. Mikkel Gohlke-Klinge ( Team Tvilling ungdom) 01.09.00
  9. Majbritt Mortensen 01.43.19
  10. Claus Mortensen 01.43. 15
  11. Annette Jepsen 01.14.24
  12. Birgitte Thaulow ( team tvilling Lyngby)
  13. Heidi Lund Koppelgaard 00.55.55
  14. Ricky Bodeholt Jørgensen 00.58.15
  15. Heino Kristoffersen 01.02.00
  16. Elsebeth Jensen 01.17.00
  17. Betina Kristoffersen 01.03.00
  18. Susanne Jørgensen 01.13.23
  19. Anette Skovgaard Andersen 00.59.06
  20. Ann Katrine Andersen 01.15.18
  21. Birgit Petersen 01.14.31
  22. Charlotte Petersen 01.28. 04
  23. Ingrid Jensen 01.13.00
  24. Trina Hansen DNS
  25. Inge Andersen 01.00.00
  26. Vibeke Jensen
  27. Annemette Stampe Holst 01.12.00
  28. Rikke Risager DNS
  29. opgraderet til halvmarathon
  30. nedgraderet til 5 km
  31. nedgraderet til 5 km
  32. Lukas Olsen 01.09.37
  33. Lærke Emebet Schousboe Petersen ( team tvilling Lyngby) DNS
  34. Casper Ladefoged Christenen ( team tvilling Lyngby) DNS
  35. Jacqueline Ørskou ( team tvilling ungdom) 01.05.00
  36. Gitte Larsen ( Center for handicap Lolland)
  37. Susanne Borring (centerfor handicap Lolland)
  38. Katarzyna Wozniak 01.12.00
  39. Vibeke Rasmussen 01.13.23
  40. Line Bak Lauersen 01.03.49
  41. Anne Chen DNS
  42. Heidi Ahmt Hûttmann ( team tvilling Lolland) 01.13.27
  43. Pernille Schaufuss 01.01.50
  44. opgraderet til halvmarathon
  45. Birgitte Jensen 01.13.23
  46. Anna Louise Sofie Emma 01.07.53
  47. Johnny Jensen 01.00.17
  48. nedgraderet til 5 km
  49. Jens chr. Been 00.53.48
  50. Emilie Ahmt Petersen ( team tvilling Lolland) 01.13.27
  51. Brian Ahlstrøm DNS
  52. Palle rehne Kaus ( team tvilling Esbjerg) 00.56.00
  53. opgraderet til halvmarathon
  54. Birgit Ebbe
  55. Søren Bruun DNS
  56. Pia Varady DNS
  57. Isabella warner ( team tvilling Lolland) DNS
  58. Tina Jeppesen 00.55.51
  59. Sanne Nymand 01.05.08
  60. Melanie Lindegaard 01.27. 10
  61. Nicklas Team tvilling lolland 01.06.00

15 km.
1. Sabrina Feltendahl Zeuner 01.40.49

  1. Pernille Hauxner 01.40.56
  2. Thomas Skov 01.33.29
  3. Lars Gjevnøe Nielsen DNS
  4. Malene Andreassen 01.50.19
  5. Martin Rommel DNS
  6. Martin Rommel DNS
  7. Jonas Harpsøe 01.15.45
  8. Hjalte Harpsøe 01.15.45
  9. Lisbeth Jensen 01.38.18
  10. Søren Knudsen 01.17. 59
  11. Sascha Dyreborg DNS
  12. Rene Petersen ( klub ventilen Rødby) DNS
  13. Tom Larsen 01.16.48
  14. Morten Høgh 01.16.48
  15. Thomas Andersen 01.40.52

Halvmarathon.

  1. Rikke Cebula 02.04.04
  2. Susanne Wildt 02.04.04
  3. Karen-Lis Rygaard DNS
  4. Nadja Kyhn ( Team Tvilling lolland) 02.32.00
  5. Tina Forsmann ( team tvilling lolland)02.42.41
  6. Merle Thomsen ( Team Tvilling esbjerg) 02.07.11
  7. Paw Pedersen 01.48. 55
  8. Gert Bonde 01.53.00
  9. Jeanette Wly 02.04. 04
  10. Annielle Clausen ( 31 km) 04.01.26
  11. Zenia Rasmussen 02.07.53
  12. Winni Jeppesen 02.12.28
  13. Katja Mortensen 02.08.08
  14. Henrik Pedersen 01.54.33
  15. Jeannie Juul Nielsen DNS
  16. Karsten Jensen 02.18.07
  17. Mads Letting Flacheberg 01.37. 39
  18. Karina Rasmussen ( team tvilling lolland) 02.42.00
  19. Birgitte Anne Friis 02.33.52
  20. Jes H. Strate 02.05.21
  21. Annika Jensen DNS
  22. Peter Letting 02.10.20
  23. Kenneth Weiglin 01.34.17
  24. Steen Mondrup ( team tvilling lyngby) 02.02.00
  25. Peder Mondrup ( team tvilling lyngby) 02.02.00
  26. Nickie Schwartz ( Team Tvilling lolland) 02.20.39
  27. Brian Schwartz ( Team tvilling lolland) 01.42.50
  28. Johnny Jørgensen ( team tvilling lolland) 02.16. 05
  29. Michelle Kyhn ( team tvilling lolland) 02.20.39
  30. Liselotte Thorse DNS
  31. Jesper Klinge ( team tvilling lolland) 02.15.56
  32. Tina Nordstrøm ( team tvilling lolland) 02.20. 39
  33. Carsten Rasmussen ( team tvilling lolland) 02.17.20
  34. Connie Haahr Larsen 01.10.50
  35. Per Foss 01.44.34
  36. Rikke Sigrid 01.53.03
  37. Lars Fischer ( Team T villing lolland) 02.09.13
  38. Kurt Due Hansen DNS
  39. Otilia Paula Heilemann
  40. Britta Brændbyge 02.10.07
  41. Christoffer Juel Jørgenen DNS
  42. Jakob Tæbring (Team Tvilling lyngby ) 02.05.56
  43. Gitte Matzen ( team tvilling lyngby) DNS
  44. Carina Korsholm ( team tvilling lyngby)02.05.03
  45. Max Sunke 02.03.27
  46. Mads Mikkelsen 01.56. 44
  47. Christina Leger
  48. Brian Jørgensen 01.35.52
  49. Allan Hallin 02.06.08
  50. Heidi Juel Mortensen 02.15.30
  51. Helle Juel Jørgensen 01.54.24
  52. Gunnar Lund Nikolajsen02.07.11
  53. Christina Lindgaard Ottosson ( 26 km) 03.27.30
  54. Susanne Bonde ( team tvilling lolland) 02.09.13
  55. Ole Steen Pedersen ( Frejlev trekants løb) 02.00.09
  56. Heidi Frederiksen 02.43.28
  57. Kenneth Hansen team tvilling esbjerg 02.07.11
  58. Jane Dall DNS
  59. Dan Phillipsen (team tvilling Lolland) 02.42.55
  60. Morten Zilmer ( Team Tvilling Esbjerg) 01.50.02
  61. Allan Andersen (team tvilling Esbjerg) 02.03.12
  62. Benno Hansen 02.04.30
  63. Aksel Holmberg Graversen (team tvilling Esbjerg) 02.18.07
  64. Kamilla Christensen ( team tvilling Esbjerg) 02.18.07
  65. Lasse Pedersen 01.50.02
  66. Yasmin El Youssef 02.05.21
  67. Erla Smith ( team tvilling Holbæk) 02.16.42
  68. Naor Christensen 02.16.42
  69. Patrick Grydelund ( Team tvilling Holbæk) 02.16.42
  70. France Irene Petersen DNS
  71. Jan Andersen 02.13.43
  72. Tobias Wilchen Andersen ( team tvilling Lolland) 01.42.50
  73. Klaus Huus 02.33.52
  74. Daniel Kok Clausen (team tvilling Holbæk) 01.16.42
  75. Michael Frank Hansen ( team tvilling Esbjerg) 02.03.12
  76. Laila Rasmussen ( team tvilling Lolland) 01.42.50
  77. Bo Willumsen ( team tvilling Lolland) 02.15.56
  78. Stefan Møller Jensen ( team tvilling Lolland) 02.17.20
  79. Lars Jakobsen 01.49.51
  80. Amanda Jørgensen ( Team tvilling Holbæk) 02.16.42
  81. Flemming Thyge ( team tvilling Lyngby) 02.18.00
  82. Søren L Rasmussen 01.56.44
  83. Camilla Maria Aniol Nielsen ( team tvilling Lolland) 02.02.26
  84. Heykie Ørskou ( team tvilling Lolland) 02.02.26
  85. Christina Pedersen ( team tvilling Lyngby) 02.24.36
  86. Cecilie Nicoline Nielsen ( team tvilling Lyngby)02.24.36
  87. Kennet Danielsen 01.56.47
  88. Maj-Britt Steenbuch Falk 02.10.31
  89. Bo Bøgh 01.53.56
  90. Lars Borum ( team tvilling Lyngby) DNS
  91. Marianne dalgaard Andersen ( team tvilling Lolland) DNS
  92. Amanda Mûnster-Swendsen (team tvilling Lyngby) 02.18.00
  93. Henrik Andersen 01.57.43
  94. Vivian Clausen 02.05.11
  95. Kim Henningsen 02. 19.51
  96. Brian Buch Lerke Jensen ( team tvilling Lolland) 02.16.05
  97. Per Agnalt 01.36.34
  98. Kasper Moesgaard Christiansen ( team tvilling Lyngby) 01.44.09
  99. Torunn Laksafoss (team tvilling Lolland) 02.25.00
  100. Beinta Laksafoss (Team Tvilling Lolland)02.25.00
  101. Liselotte Thorsen (team tvilling Lolland)02.16.05
  102. Nicolai Søgaard høj ( team tvilling Lolland)02.09.13
  103. Ida Amalie Jørgensen ( team tvilling Lolland)02.16.05
  104. Flemming Johansen ( team tvilling Lolland)02.42.55
  105. Tobias Schultz (team tvilling holdbæk)02.16.42
  106. Therese Tûmmler 02.23.00
  107. Oliver Arne Hansen 01.53.00
  108. Deniz Juul Asanovski 01.43.19
  109. Henrik Nielsen 01.59.23
  110. Anja Andersen ( Team Tvilling Gribskov) 02.20.58
  111. Michael Hilmar ( team tvilling Esbjerg) 02.03.12
  112. Karen Krog Rasmussen 02.16. 00
  113. Manuela Dorthe Nørgaatd 02.58.03
  114. Kirsten Bonde Hare 02.58.03
  115. Ulrich Gejl 01.47.19
  116. Thomas Bruun Rasmussen 01.58.00
  117. Anne- Marie Grønborg 02.09.51
  118. Brian W. Andersen 02.07.38
  119. Johnny Haaber Jakobsen ( team tvilling lyngy) DNS
  120. Sofie Sandager ( team tvilling Lyngby)02.24.36
  121. Peter Cronberg ( Team Tvilling Gribskov) 02.20.58
  122. Masaud Herkild ( team tvilling Gribskov) 02.24.44
  123. David Bolton ( Team tvilling Lyngby) 01.44.09
  124. Otilla Jonsson ( team tvilling Lyngby) 02.02.20
  125. Svend Dorsch DNS
  126. Jacob Szymula 01.49.36
  127. Christian Petersen 01.41.06
  128. Frank Bodeholt 01.01.38
  129. Jeanette ( team tvilling Holbæk)
  130. Kenneth ( team tvilling Holbæk)
  131. Tommy Hjort
  132. Niels Lærkegård 02.20.00
  133. nedgraderet til 10 km
  134. Angelika Lange 02.03.10
  135. Anne Johansen 02.18.47
  136. Erik Drachmann (team tvilling holbæk) 02.16.42
  137. Helle- Team kristoffer 02.24.43
  138. Ida Laksafoss 01.56.21
  139. Willy Cafnik-theill (team tvilling holbæk) 02.16.42
  140. Michael mondrup 02.02.20
  141. Anita Petersen 02.42.40
  142. Nina Kragh-kobbernagel 02.33.09
  143. Gitte Fabrin Olsen 02.23.39
  144. Henrik Iversen 01.56.00

Marathon.

1. Claus Frederiksen 04.11.39

  1. Kenni Barkoz ( team tvilling Lolland) 03.49.04
  2. Kennet Svensson (team tvilling Lolland) DNF
  3.  Jørgen Steen Nielsen DNS
  4. Ditte Laulund DNS
  5. Kenneth Grønkjær DNF
  6. Tommy Loftager-Rasmussen 03.30.00
  7. Klaus Grønhøj 04.19.53
  8. Kristian Jørgensen ( team tvilling Lolland) DNF 35 km 04.30.00
  9. Jan Bomholt Tangaa ( team tvilling Gribskov) 03.41.45
  10. Karoline Bomholt Tangaa ( team tvilling Gribskov)03.41.44
  11. Peter Buhr DNS
  12. Marlene Jeppesen ( Gåsetårns Marathon) 04.05.23
  13. Katja Bjerre 03.31.34
  14. Team Kristoffer Donald L. Smith 04.57.55

Startlister. 31 Marts 2019.

5 km. Gå Rute

1. Mira Schwartz ( team tvilling ungdom)

2. Pia Brit Pedersen

3. Frida Sofia Jørgensen

4. Susan Fiskebæk

5. Luckas Forup

6. Natascha Pedersen

7. Charlotte Andreassen

8. Tine Back Johansen

9. Elena Back Johansen

10. Elias Back Johansen

11. Ane Ellehammer

12. Caroline Wriedt olsen

13. Dorthe Wriedt Olsen

14. Bente Lis Clausen

15. Celine Wriedt Olsen

16. Line Andersen

17. Marianne Andersen

18. Leif Andersen

19. Susanne Sandau

20. Birgit Schwartz

21. Anita Petersen

22. Laila Hansen

23. Kirsten Baadsgaard Skinbjerg

24. Anastacia Ørskou

25. Anja Larsen

26. Sussi Heising

27. Per Høj-Jørgensen

28. Karin Høj-Jørgensen

29. Lene Clausen ( Center for Handicap Lolland)

30. Betina Wilhelmsen ( Center for Handicap Lolland)

31. Anne Lindhardsen (center for handicap Lolland)

32. Yvonne Hansen ( Center for handicap Lolland)

33. Julie Petersen ( Center for handicap Lolland)

34. Noah Junior Frøhling Heising Nielsen

35. Dorte Jensen ( center for handicap Lolland)

36. Henrik Frøhling Nielsen ( center for handicap Lolland)

37. Solveig Jacobsen ( center for handicap Lolland)

38. Torben Tvenge ( center for handicap Lolland)

39. Stefan Jensen ( center for handicap Lolland)

40. Lykke Hansen ( center for handicap Lolland)

41. Birgitte Marillo ( center for handicap Lolland)

42. Per Biel Knudsen ( center for handicap Lolland)

43. Rasmus Nielsen ( center for handicap Lolland)

44. Andreas Jørgensen ( center for handicap Lolland)

45. Matilde Vang Lagerbon ( center for handicap Lolland)

46. Linda Kallegård ( center for handicap Lolland)

47. Kamilla Gohs   ( center for handicap Lolland)

48. Jørgen Eriksen ( center for handicap Lolland)

49. Thomas Christiansen ( center for handicap Lolland)

50. Lisette Frehm ( center for handicap Lolland)

51. Morten Andersen 1 ( center for handicap Lolland)

52. Morten Andersen 2 ( center for handicap Lolland)

53. Morten Tolstrup ( center for handicap Lolland)

54. Simone Pedersen ( center for handicap Lolland)

55. Stine Hummelmose ( center for handicap Lolland)

56. Katrine Pedersen  ( center for handicap Lolland)

57. Maja Pærremand   ( center for handicap Lolland)

58. Lukas Nielsen

59. Martin Forup

60. Lene Rask

61. Patricha Jensen

62. Billy Jørgensen

63. Jane Lis Hansen ( Center for Handicap Lolland)

64. Karen Lindeskov Olsen

65. Team Anita

66. Gitte K larsen center for handicap lolland

67. Laila olsen center for handicap lolland

68. Benny Svendsen center for handicap lolland

69. lisa hansen

70. thomas andreasen

71. joan hansen

72. Anne marie skov

5 km

1. Pernille Skovgaard Jakobsen

2. Christian Lundø

3. Jolene Nikita Ørskou

4. Melanie Lindegaard

5. Malthe Kragh-Kobbernagel ( team tvilling ungdom)

6. James Andersen

7. Ea Schwartz (team tvilling ungdom)

8. Helle Vestergaard Christiansen

9. Michael VesterGaard Christiansen

10. Margot Storm

11. Emma Storm

12. Susan Rømer

13. Carsten Jensen

14. Linda Hedengran

15. Heidi Skou Jensen

16. Jannie Bodeholt Jørgensen

17. Kristina Larsen

18. Janne Follemand Nielsen

19. Camilla Lund Sandberg

20. Nina Uldberg Poulsen

21. Lene Graae

22. Gitte Bruun Rasmussen

23. Alma Karen Korsholm ( Team tvilling ungdom)

24. Katrine Skovgaard Andersen

25. Jan Mantzius

26. Merete Mantzius

27. Søren Møller Jensen

28. Evy Andreasen

29. Tine Hald

30. Faith Danielsen

31. Liam Kyhn

32. Toke Johansen

33. Lauge Johansen

34. Kim Johansen

35. Tine Johansen

36. Dennis Slettemose

37. Anton Slettemose

38. Kim Slettemose

39. Michael Winther

40. Bjarke Winther

41. Lene Ibsen

42. Sussie Vallesholm

43. Kristense Franklev

44. Karina Franklev

45. Erik Aage

46. Astrid Varkila

47. Lasse Varkila

48. Wickie Varkila

49. Lone Gade

50. Susanne Bubandt

51. Lars Wriedt Olsen

52. Sanne Sønderskov Nymand

53. Pernille N. Friis

54. Anja Kobbernagel

55. Smilla Kobbernagel

56. Selina Kobbernagel

57. Milas Kobbernagel

58. Jane Skafte Olsen

59. Andreah Jahnke (team tvilling Lolland)

60. Pi Rasmussen

61. Merete Schousboe

62. Michael Søgren Jensen

63. Gitte Søgren jensen

64. Anders Peter Søgren Jensen

65. Nikoline Naamanna Søgren Jensen

66. Lasse Kragh-Kobbernagel

67. Malene Valentin ( center for handicap Lolland)

68. Nikolai Albrechtsen

69. Martin Albrechtsen

70. Winnie Bomholt Tangaa

71. Markus Bomholt Tangaa

72. Freja Lindrup Jensen

73. Katrine Holse

74. Anny Ebbe Jakobsen

75. Tanja Due

76. Christopher Olesen

77. Tina Frost Olesen

78. Johnna Jensen

79. John Jensen

80. Lotte Agerlund Rasmussen ( team tvilling Lolland)

81. Lotte Buhr

82. Tina C. Christensen

83. Bitten Maria Benstsen

84. Annmarie Skov

85. Camilla Skovdam

86. Frederik Skovdam

87. Sebastian Skovdam

88. Kent Skovdam

89. Daniel Friis

90. Rannva maria Smith ( team tvilling Holbæk)

91. Carsten Roug

92. Ninna Tordrup Olsen

93. Kenneth Andersen

94. Susan Letting

95. Kenn Bojtas

96. Signe Vestergaard  ( Center for handicap Lolland)

97. Manja Huus

98. Simone Kallesøe

99. Dorte Tævej

100. Jeanette Harboe Andersen

101. Kenneth Harboe Andersen

10 km.
1.Thomas Andersen

2. Henrik Frandsen ( team tvilling lolland)

3. Susanne Petersen

4. Nina Kragh-Kobbernagel ( team tvilling lolland)

5. Søren Bruun

6. Jesper Møller (team tvilling lolland)

7. Steen B. Nielsen

8. Dorte B. Nielsen

9. Mikkel Gohlke-Klinge ( Team Tvilling ungdom)

10. Majbritt Mortensen

11. Claus Mortensen

12. Annette Jepsen

13. Birgitte Thaulow ( team tvilling Lyngby)

14. Heidi Lund Koppelgaard

15. Ricky Bodeholt Jørgensen

16. Heino Kristoffersen

17. Elsebeth Jensen

18. Betina Kristoffersen

19. Susanne Jørgensen

20. Anette Skovgaard Andersen

21. Ann Katrine Andersen

22. Birgit Petersen

23. Charlotte Petersen

24. Ingrid Jensen

25. Trina Hansen

26. Inge Andersen

27. Vibeke Jensen

28. Annemette Stampe Holst

29. Rikke Risager

30. Anita Petersen ( team tvilling Lolland)

31. Maria Linnebjerg ( team tvilling Lyngby)

32. William Reffstrup ( team tvilling Lyngby)

33. Lukas Olsen

34. Lærke Emebet Schousboe Petersen ( team tvilling Lyngby)

35. Casper Ladefoged Christenen ( team tvilling Lyngby)

36. Jacqueline Ørskou ( team tvilling ungdom)

37. Gitte Larsen ( Center for handicap Lolland)

38. Susanne Borring (centerfor handicap Lolland)

39. Katarzyna Wozniak

40. Vibeke Rasmussen

41. Line Bak Lauersen

42. Anne Chen

43. Heidi Ahmt Hûttmann ( team tvilling Lolland)

44. Pernille Schaufuss

45. Henrik Iversen ( center for handicap Lolland)

46. Birgitte Jensen

47. Anna Louise Sofie Emma

48. Johnny Jensen

49. Louise Buch Jensen

50. Jens chr. Been

51. Emilie Ahmt Petersen ( team tvilling Lolland)

52. Thomas Ahlstrøm

53. Palle rehne Kaus ( team tvilling Esbjerg)

54. Gitte Fabrin Olsen

55. Birgit Ebbe

56. Søren Bruun

57. Pia Varady

58. Isabella warner ( team tvilling Lolland)

59. Nicklas (team tvilling Lolland)

60. Sanne Nymand

61. Melanie Lindegaard

15 km.
1. Sabrina Feltendahl Zeuner

2. Pernille Hauxner

3. Thomas Skov

4. Lars Gjevnøe Nielsen

5. Malene Andreassen

6. Martin Rommel

7. Martin Rommel

8. Jonas Harpsøe

9. Pia Harpsøe

10. Lisbeth Jensen

11. Søren Knudsen

12. Sascha Dyreborg

13. Rene Petersen ( klub ventilen Rødby)16. Tom Larsen

14. Morten Høgh

15. Thomas Andersen

Halvmarathon.

1. Rikke Cebula

2. Susanne Wildt

3. Karen-Lis Rygaard

4. Nadja Kyhn ( Team Tvilling lolland)

5. Tina Forsmann ( team tvilling lolland)

6. Merle Thomsen ( Team Tvilling esbjerg)

7. Paw Pedersen

8. Gert Bonde

9. Jeanette Wly

10. Annielle Clausen

11. Zenia Rasmussen

12. Winni Jeppesen

13. Katja Mortensen

14. Henrik Pedersen

15. Jeannie Juul Nielsen

16. Karsten Jensen

17. Mads Letting Flacheberg

18. Karina Rasmussen ( team tvilling lolland)

19. Birgitte Anne Friis

20. Jes H. Strate

21. Annika Jensen

22. Peter Letting

23. Kenneth Weiglin

24. Steen Mondrup ( team tvilling lyngby)

25. Peder Mondrup ( team tvilling lyngby)

26. Nickie Schwartz ( Team Tvilling lolland)

27. Brian Schwartz ( Team tvilling lolland)

28. Johnny Jørgensen ( team tvilling lolland)

29. Michelle Kyhn ( team tvilling lolland)

30. Liselotte Thorse

31. Jesper Klinge ( team tvilling lolland)

32. Tina Nordstrøm ( team tvilling lolland)

33. Carsten Rasmussen ( team tvilling lolland)

34. Connie Haahr Larsen

35. Per Foss

36. Rikke Sigrid

37. Lars Fischer ( Team Tvilling lolland)

38. Kurt Due Hansen

39. Otilia Paula Heilemann

40. Britta Brændbyge

41. Christoffer Juel Jørgenen

42. Jakob Tæbring (Team Tvilling lyngby )

43. Gitte Matzen ( team tvilling lyngby)

44. Carina Korsholm ( team tvilling lyngby)

45. Max Sunke

46. Mads Mikkelsen

47. Christina Leger

48. Brian Jørgensen

49. Allan Hallin

50. Heidi Juel Mortensen

51. Helle Juel Jørgensen

52. Gunnar Lund Nikolajsen

53. Christina Lindgaard Ottosson

54. Susanne Bonde ( team tvilling lolland)

55. Ole Steen Pedersen ( Frejlev trekants løb)

56. Heidi Frederiksen

57. Kenneth Hansen

58. Jane Dall

59. Dan Phillipsen (team tvilling Lolland)

60. Morten Zilmer ( Team Tvilling Esbjerg)

61. Allan Andersen (team tvilling Esbjerg)

62. Benno Hansen

63. Aksel Holmberg Graversen (team tvilling Esbjerg)

64. Kamilla Christensen ( team tvilling Esbjerg)

65. Lasse Pedersen

66. Yasmin El Youssef

67. Erla Smith ( team tvilling Holbæk)

68. Naor Christensen

69. Patrick Grydelund ( Team tvilling Holbæk)

70. France Irene Petersen

71. Jan Andersen

72. Tobias Wilchen Andersen ( team tvilling Lolland)

73. Klaus Huus

74. Daniel Kok Clausen (team tvilling Holbæk)

75. Michael Frank Hansen ( team tvilling Esbjerg)

76. Laila Rasmussen ( team tvilling Lolland)

77. Bo Willumsen ( team tvilling Lolland)

78. Stefan Møller Jensen ( team tvilling Lolland)

79. Lars Jakobsen

80. Amanda Jørgensen ( Team tvilling Holbæk)

81. Flemming Thyge ( team tvilling Lyngby)

82. Søren L Rasmussen

83. Camilla Maria Aniol Nielsen ( team tvilling Lolland)

84. Heykie Ørskou ( team tvilling Lolland)

85. Christina Pedersen ( team tvilling Lyngby)

86. Cecilie Nicoline Nielsen ( team tvilling Lyngby)

87. Kennet Danielsen

88. Maj-Britt Steenbuch Falk

89. Bo Bøgh

90. Lars Borum ( team tvilling Lyngby)

91. Marianne dalgaard Andersen ( team tvilling Lolland)

92. Amanda Mûnster-Swendsen (team tvilling Lyngby)

93. Henrik Andersen

94. Vivian Clausen

95. Kim Henningsen

96. Brian Buch Lerke Jensen ( team tvilling Lolland)

97 Per Agnalt

98. Kasper Moesgaard Christiansen ( team tvilling Lyngby)

99. Torunn Laksafoss (team tvilling Lolland)

100. Beinta Laksafoss (Team Tvilling Lolland)

101. Liselotte Thorsen (team tvilling Lolland)

102. Nicolai Søgaard høj ( team tvilling Lolland)

103. Ida Amalie Jørgensen ( team tvilling Lolland)

104. Flemming Johansen ( team tvilling Lolland)

105. Tobias Schultz

106. Therese Tûmmler

107. Oliver Arne Hansen

108. Deniz Juul Asanovski

109. Henrik Nielsen

110. Anja Andersen ( Team Tvilling Gribskov)

111. Michael Hilmar ( team tvilling Esbjerg)

112. Karen Krog Rasmussen

113. Manuela Dorthe Nørgaatd

114. Kirsten Bonde Hare

115. Ulrich Gejl

116. Thomas Bruun Rasmussen

117. Anne- Marie Grønborg

118. Brian W. Andersen

119. Johnny Haaber Jakobsen

120. Sofie Sandager ( team tvilling Lyngby)

121. Peter Cronberg ( Team Tvilling Gribskov)

122. Masaud Herkild ( team tvilling Gribskov)

123. David Bolton ( Team tvilling Lyngby)

124. Otilla Jonsson ( team tvilling Lyngby)

125. Svend Dorsch

126. Jacob Szymula

127. Christian Petersen

128. Frank Bodeholt

129. Jeanette ( team tvilling Holbæk)

130. Kenneth ( team tvilling Holbæk)

131. Tommy Hjort

132. Niels Lærkegård

133. Tina Jeppesen ( Frisør den gyldne saks)

134. Angelika Lange

135. Anne Johansen

136. Erik Drachmann ( team tvilling Holbæk)

137. Team Kristoffer Helle

138. Ida Laksafoos

139. Willy Cafnik-Theill ( team tvilling Holbæk)

140. Michael Mondrup ( team tvilling Lyngby)

Marathon.
1. Claus Frederiksen

2. Kenni Barkoz ( team tvilling Lolland)

3. Kennet Svensson (team tvilling Lolland)

4. Jørgen Steen Nielsen

5. Ditte Laulund

6. Kenneth Grønkjær

7. Tommy Loftager-Rasmussen

8. Klaus Grønhøj

9. Kristian Jørgensen ( team tvilling Lolland)

10. Jan Bomholt Tangaa ( team tvilling Gribskov)

11. Karoline Bomholt Tangaa ( team tvilling Gribskov)

12. Peter Buhr

13. Malene Jeppesen ( Gåsetårns marathon)

14. Katja Bjerre

15. Team Kristoffer Donald L. Smith